A NATÚR JOGHURT

A natúr joghurtok sok fehérjét, kalciumot, vitamint és élő kultúrát vagy probiotikumot tartalmazhatnak, amelyek javíthatják a bél mikrobiótáját. Ezek védelmet nyújthatnak a csontoknak és a fogaknak, és segíthetnek megelőzni az emésztési problémákat. Az alacsony zsírtartalmú joghurt hasznos fehérjeforrás lehet a súlycsökkentő diéta során. A probiotikumok erősíthetik az immunrendszert.

Natúr joghurt fogyasztásval is lehetséges kalóriadeficitet létrehozni a táplálkozásban. Érdemes azonban ilyenkor odafigyelni, hogy cukrozatlan, lehetőleg zsírszegény terméket válasszunk.

 A legfontosabb mindig az, hogy elolvasd a terméken látható tápérték-információkat, és ez alapján ténylegesen natúr joghurtokat válassz. Egyes termékekben olyan adalékanyagok vannak, amiket jobb elkerülni – ilyenek például az olyan sűrítő hatóanyagok, mint a zselatin, a keményítők, a tejsavó, a tejfehérje-koncentrátum vagy a pektin. 

A Kalóriaszámlálás

Ha joghurtok kerülnek terítékre, akkor a kalóriaszámlálás is bonyolultabbá válik. Sok kalóriaszegény joghurtban nincs elegendő fehérje. Lehet, hogy egy dobozban csak 100 kalória van, de ehhez csak 6 gramm fehérje jár. Ennél még a több kalóriát tartalmazó termékek is jobbak lehetnek, ha kétszer annyi fehérjét biztosítanak a szervezet számára a jóllakottsághoz. 

Mikor érdemes joghurtot enni a fogyáshoz?

Joghurtot a nap során bármikor fogyaszthatsz, ha fogyni szeretnél – nincs olyan, hogy „ideális időszak”. Ha nem vagy biztos benne, hogy mikor bonts fel egy dobozzal, akkor kezd a napodat egy doboz magas fehérjetartalmú (például görög) joghurttal a reggeli mellé. A joghurtot többféle finomság elkészítéséhez (turmix, parfé, fehérjepalacsinta) elkészítéséhez felhasználhatod, de akár magában is fogyaszthatod, óvatosan kiegészítve némi gyümölccsel és mézzel.